• Minari

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ½

  • Akira

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Atonement

    ★★★★½

  • Paradise Hills

    ★★★½

  • Paprika

    ★★★★★

  • Caché

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Last Unicorn

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★