Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Indonesia

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Ghost Painter

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Sabar Ini Ujian

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Secret Zoo

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Love for Sale 2

    ★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Impetigore

    ★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Gundala

    ★★½

  • Float

    ★★★★½

  • Mahasiswi Baru

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • A Model Kidnapping

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Hit & Run

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Big Trip

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Case Closed: The Fist of Blue Sapphire

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Yowis Ben 2

    ★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Dilan 1991

    ★★½

  • Triple Threat

    ★½

  • Foxtrot Six

    ★½

  • Laundry Show

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Newly Rich

    ★★½

  • Loop

    ★★★★