Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in Indonesia

Once Upon a Time in Indonesia

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Depan Bisa Belakang Bisa

Depan Bisa Belakang Bisa

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Float

Float

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Model Kidnapping

A Model Kidnapping

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Laundry Show

Laundry Show

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost Painter

Ghost Painter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Secret Zoo

Secret Zoo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mahasiswi Baru

Mahasiswi Baru

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Trip

The Big Trip

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sabar Ini Ujian

Sabar Ini Ujian

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ladies on Top (Tilik)

Ladies on Top (Tilik)

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rafathar

Rafathar

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Copy of My Mind

A Copy of My Mind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dilan 1991

Dilan 1991

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dilan 1990

Dilan 1990

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry