RSS feed for Galuh Maher

Galuh Maher has logged 37 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skull

Skull

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Asih

Asih

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Big Brother

Big Brother

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wiro Sableng: 212 Warrior

Wiro Sableng: 212 Warrior

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle of Surabaya

Battle of Surabaya

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Merciless

The Merciless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Yowis Ben

Yowis Ben

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry