Cameron has logged 321 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Cake

The Cake

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Week

One Week

1920
×
★★★½
Edit this entry  
05
Viva

Viva

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Man of Aran

Man of Aran

1934
×
★★★
Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rare Exports Inc.

Rare Exports Inc.

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blinky™

Blinky™

2011
×
★★
Edit this entry  
29
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
About a Girl

About a Girl

2001
×
★★½
Edit this entry  
22
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sardar Mohammad

Sardar Mohammad

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Soft

Soft

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Party

The Party

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Daddy's Girl

Daddy's Girl

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tanghi Argentini

Tanghi Argentini

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Demolition of a Wall

Demolition of a Wall

1896
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
★★★
Edit this entry  
04
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
★★★
Edit this entry  
04
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Boxing Cats

The Boxing Cats

1894
×
★★★
Edit this entry  
04
The Cock Fight

The Cock Fight

1894
×
★½
Edit this entry