Cameron has logged 85 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
2046

2046

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Disappearance of Alice Creed

The Disappearance of Alice Creed

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Emelie

Emelie

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Chronicles of Evil

The Chronicles of Evil

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black and White in Color

Black and White in Color

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
18
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hollywood Steps Out

Hollywood Steps Out

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Filmmaker

Filmmaker

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bald: The Making of 'THX 1138'

Bald: The Making of 'THX 1138'

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Herbie

Herbie

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
anyone lived in a pretty [how] town

anyone lived in a pretty [how] town

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
1:42.08

1:42.08

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freiheit

Freiheit

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cops

Cops

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Trip Down Market Street Before the Fire

A Trip Down Market Street Before the Fire

1906
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Park Bench

The Park Bench

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Kill The Innocent

Kill The Innocent

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
We Shattered The Clouds

We Shattered The Clouds

2017
×
★★★
Edit this entry