• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • The Batman

    ★★★★

  • Pam & Tommy

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

  • The Elder

  • The Ninth Jedi

  • The Duel

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

  • Loki

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • WandaVision

  • Burrow

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

  • Soul

  • Tenet

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

  • A Quiet Place Part II

  • Escape from Pretoria

  • Onward

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

  • 1917

  • Klaus

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Float

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • I Lost My Body

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu