RSS feed for Tobias
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonwalk One

Moonwalk One

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
25
Snowflake

Snowflake

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Fauve

Fauve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Earth: One Amazing Day

Earth: One Amazing Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vanishing

The Vanishing

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Best of Luck with the Wall

Best of Luck with the Wall

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Letter to Momo

A Letter to Momo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry