Sort by

Tobias has logged 37 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★½
Edit this entry  
18
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★
Edit this entry  
18
Burden

Burden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tuck Me In

Tuck Me In

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stay

Stay

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
The D in David

The D in David

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Asteria

Asteria

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Mars Generation

The Mars Generation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild

Wild

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★★
Edit this entry