• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★★★

  • The Duel

    ★★★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★½

  • Beckett

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★