RSS feed for gameslayer03

gameslayer03 has logged 203 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Agent 327: Operation Barbershop

Agent 327: Operation Barbershop

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Fang

White Fang

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Underdog

Underdog

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Gettysburg

Gettysburg

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Edit this entry  
15
One Fine Day

One Fine Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shenandoah

Shenandoah

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry