RSS feed for gameslayer03
  • Ad Astra

    Ad Astra

    ★★★★

    Like a super intense Space Mountain

  • The Maltese Falcon

    The Maltese Falcon

    ★★★★

    And engaging story even today, but if you’re allergic to black and white, maybe skip this one. Interesting characters, with wild villains and twists at every turn

  • Just Friends

    Just Friends

    ★★★

    Watch the trailer, laugh, and then never think about this again

  • The Peanut Butter Falcon

    The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

    A modern take on a long gone era of storytelling, which good character development and a nice story arc

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★

    Is this a good movie?

    Part time

  • Battle at Big Rock

    Battle at Big Rock

    ★★★

    Would have been funnier if Chris Pratt got attacked in his cabin

  • Once Upon a Deadpool

    Once Upon a Deadpool

    ★★★★

    Life is tough, and sometimes you just gotta get ripped in half by the juggernaut to get your act together

  • Deadpool

    Deadpool

    ★★★★

    Imagine a world in which we got Deceased Pool instead of Dead Pool

  • Daddy's Home 2

    Daddy's Home 2

    ★★★

    It's important to me that you guys know that Mark Whalberg sings in this movie and it's one of the fakest sounding things ever.

  • Daddy's Home

    Daddy's Home

    ★★★★

    I love this movie so much

  • Escape from Alcatraz

    Escape from Alcatraz

    ★★★

    Finding out that there might be some old guy that looks like Clint Eastwood who escaped prison a long time ago terrifies me

  • Jupiter Ascending

    Jupiter Ascending

    ★★

    I was watching Parks and Rec, and they made a Channing Tatum joke, and having just watched this movie it made me laugh really hard