RSS feed for Gregory James

Gregory James has logged 23 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pushing Hands

Pushing Hands

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shootist

The Shootist

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boy

The Boy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry