Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
08
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fan

The Fan

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Siege

The Siege

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Safe House

Safe House

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry