RSS feed for Gannon

Gannon has logged 104 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Focus

Focus

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry