Gannon has logged 132 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ava

Ava

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shooter

Shooter

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Extinction

Extinction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry