Gannon has logged 38 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry