Sort by

gaporter has logged 33 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raven's Hollow

Raven's Hollow

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
31

31

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry