RSS feed for Garet

Garet has watched 113 animated films.

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Abominable

    ★½

  • Float

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • La Noria

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Negative Space

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

  • Cars 3

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Ice Age: Collision Course

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Piper

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★★

  • Cosmos Laundromat

    ★★★★

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★

  • The Nut Job

    ★½

  • Frozen

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½

  • ParaNorman

    ★★½

  • Brave

    ★★★★

  • The Lorax

    ★★★

  • Cars 2

  • Tangled

    ★★★½

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★

  • Despicable Me

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Shrek Forever After

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

    ★★

  • Up

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • Open Season 2

  • WALL·E

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

  • Alvin and the Chipmunks

  • Bee Movie

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Surf's Up

  • Shrek the Third

    ★★★

  • Meet the Robinsons

  • Happy Feet

    ★★★

  • Open Season

  • The Ant Bully

    ★★

  • Monster House

    ★★★★½

  • Over the Hedge

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★½

  • Cars

    ★★★

  • Kronk's New Groove

  • Chicken Little

    ★★★

  • Madagascar

    ★★½

  • Robots

    ★★