RSS feed for Garet

Garet has watched 232 family films.

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Abominable

    ★½

  • Float

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

  • The Grinch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

  • Cars 3

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Pete's Dragon

    ★★★★½

  • Ice Age: Collision Course

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Piper

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★★

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★

  • The Nut Job

    ★½

  • Frozen

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★★

  • Oz the Great and Powerful

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½

  • ParaNorman

    ★★½

  • Brave

    ★★★★

  • Mirror Mirror

    ★★★

  • The Lorax

    ★★★

  • Cars 2

  • Soul Surfer

    ★★★★

  • Justin Bieber: Never Say Never

    ★★★

  • Tangled

    ★★★½

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★

  • Despicable Me

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Shrek Forever After

    ★★★

  • The Last Song

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★

  • Wizards of Waverly Place: The Movie

    ★★★

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

    ★★

  • Land of the Lost

  • Princess Protection Program

    ★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Hannah Montana: The Movie

    ★★★★★

  • Race to Witch Mountain

    ★½

  • Coraline

    ★★★★

  • Marley & Me

    ★★★★½

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★

  • Open Season 2

  • Angus, Thongs and Perfect Snogging

    ★★★★