RSS feed for Garet

Garet has watched 308 thrillers.

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Report

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Lodge

    ★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Freaks

    ½

  • Halloween

    ★★★

  • Peppermint

    ½

  • Greta

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Down a Dark Hall

    ★★½

  • Cam

    ★★★½

  • The First Purge

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Breaking In

    ½

  • The Strangers: Prey at Night

  • Unsane

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • The 15:17 to Paris

    ½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Open House

    ½

  • Summer of 84

    ★★★

  • Searching

    ★★★

  • Den of Thieves

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Dismissed

  • Happy Death Day

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • The Circle

  • Sweet Virginia

  • Life

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Walking Out

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • Before I Fall

    ★★★½