• Boss Level

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Greyhound

    ★★★★

  • The Wrong Missy

  • Normal People

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★

  • Late Night

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Nefta Football Club

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • A Sister

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • Halloween

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★★★½

  • An Actor Prepares

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Meg

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • Unsane

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • The Post

    ★★★