• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Morbius

    ★½

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★★

  • Scream

  • LUCKYBOY

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Juice WRLD: Into the Abyss

    ★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Found

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Thine Own Self

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Bobo the Monkey

  • SCP: Overlord

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Please Hold

    ★★★★

  • Tenet

  • A Dog That Smokes Weed

  • Twins in Paradise

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Smiling Friends

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Bounty

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Catscape

  • The Starr Sisters

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Tux and Fanny

    ★★★★★

  • Dead End

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★