• Fire Island

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • The Offer

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★½

  • The Bubble

    ½

  • Deep Water

    ★★

  • WeCrashed

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Sex Appeal

    ★½

  • Mother/Android

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Sex: Unzipped

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Veneciafrenia

    ★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Jacuzzi

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • Demonic

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Good on Paper

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Awake

    ★★½

  • Plan B

    ★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Halston

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

  • We Broke Up

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • Voyagers

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★