• Outlaw King

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Free Solo

    ★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • The Current War

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • One of Us

    ★½

  • mother!

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • The Defiant Ones

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • A Prayer Before Dawn

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Get Me Roger Stone

  • The Fate of the Furious

  • Atomic Blonde

  • The Foreigner

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Oklahoma City

  • Wind River

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Patriots Day

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Accountant

  • Headshot

    ★★★

  • Free Fire

  • The Bad Batch

    ★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Hell or High Water

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Steve-O: Guilty as Charged

  • Weiner

  • Bone Tomahawk

    ★★½

  • Straight Outta Compton

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Furious 7

  • An Open Secret

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Chef

  • The Raid 2

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • 12 Years a Slave

  • Filth

    ★★★

  • Enemy

    ★★½

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Snowpiercer

  • Alan Partridge: Alpha Papa

  • Pacific Rim

    ★★½

  • Blue Ruin

    ★★★

  • Fast & Furious 6

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Skyfall

  • Dredd