• 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • My Own Private Idaho

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • In Bruges

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Batman

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Blade II

    ★★

  • The Hangover

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • MacGruber

    ★★★½

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★★