Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

    ½

  • Tall Girl

    ½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Last Summer

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Woodstock

    ★★★

  • After

  • Human Nature

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The First Purge

    ★½

  • Capernaum

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★