Sort by

Garneac has logged 35 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Devil

Devil

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
½
Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Redline

Redline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry