• Licorice Pizza

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★★★

  • Halloween Kills

  • Old Henry

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Beckett

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Azaadi

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Graceful Agitation

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • The Turning

  • Dracula

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • 1917

    ★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Haunt

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 1BR

    ★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½