Sort by
  • Halloween Ends

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Fall

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Ledge

    ★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Deep House

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • In the Earth

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★

  • The Swarm

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Extraction

  • Sputnik

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Alone

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • The Outpost

    ★★★