Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Ledge

The Ledge

2022
×
★½
Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Edit this entry  
06
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Edit this entry  
04
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Rambo

Rambo

2008
×
★★
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
30
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
22
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Shooter

Shooter

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Call

The Call

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry