Sort by

Garrett has logged 274 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
Edit this entry  
13
The Den

The Den

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Edit this entry  
22
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★½
Edit this entry  
15
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Water

Black Water

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Satan

Satan

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Splice

Splice

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Edit this entry  
07
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★½
Edit this entry  
06
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
Radius

Radius

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Excision

Excision

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Doom

Doom

2005
×
★★½
Edit this entry