Garrett has logged 255 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Edit this entry  
05
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Among Wolves

Among Wolves

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Is the Man Who Is Tall Happy?

Is the Man Who Is Tall Happy?

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry