• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The North Water

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Tax Collector

  • Capone

    ★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★★★