• The Man From Toronto

    ★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Torn Hearts

    ★★½

  • Last Seen Alive

    ★★½

  • Firestarter

    ★★★

  • The Valet

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • Choose or Die

    ★½

  • All the Old Knives

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Night's End

    ★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Umma

    ★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★

  • Monstrous

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • No Exit

    ★★½

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • They Live in The Grey

    ★★★

  • Dog

    ★★★

  • Chickenhare and the Hamster of Darkness

    ★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • The Privilege

    ★½

  • Immanence

    ★★

  • Slapface

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Last Looks

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★

  • Scream

    ★½

  • The King's Daughter

    ★★½

  • The Wasteland

    ★★½

  • The 355

    ★★

  • The Jack in the Box: Awakening

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Last Train to Christmas

    ★★★

  • Mother/Android

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Castle Falls

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • A House on the Bayou

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★