Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Uncanny

The Uncanny

1977
×
★★½
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terror on the Prairie

Terror on the Prairie

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dracula's Dog

Dracula's Dog

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Passenger

The Passenger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★½
Edit this entry  
17
Last the Night

Last the Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teen Lust

Teen Lust

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★½
Edit this entry  
16
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★½
Edit this entry  
13
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Chickenhare and the Hamster of Darkness

Chickenhare and the Hamster of Darkness

2022
×
★½
Edit this entry  
20
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seconds Apart

Seconds Apart

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
★★
Edit this entry  
16
The Odds

The Odds

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blacula

Blacula

1972
×
★★
Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bridges at Toko-Ri

The Bridges at Toko-Ri

1954
×
★★
Edit this entry  
29
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Valet

The Valet

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Edit this entry  
27
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Gatchaman

Gatchaman

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Howling VI: The Freaks

Howling VI: The Freaks

1991
×
★★★
Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★
Edit this entry  
20
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
★★½
Edit this entry