• House of Gucci

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Respect

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Safety

    ★★★½

  • Life in a Year

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Valley Girl

    ★★★

  • Arkansas

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Stargirl

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Midway

    ★★★★

  • Inherit the Viper

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Float

    ★★★★

  • Ready or Not

    ½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Bolden

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Air Strike

    ½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½