Sort by

GaryRitz has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tuskegee Airmen

The Tuskegee Airmen

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Alamo

The Alamo

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Respect

Respect

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pal Joey

Pal Joey

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Local Boys

Local Boys

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midway

Midway

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Summers End

All Summers End

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Society

High Society

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Town

On the Town

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anchors Aweigh

Anchors Aweigh

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry