• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • My Two Voices

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Fever Dream

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Cuatro paredes

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Azor

    ★★★★

  • Liborio

    ★★★★

  • Madalena

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Happy Valley

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • New Order

    ★★½

  • Tragic Jungle

    ★★★★★

  • City Hall

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Samichay

    ★★★

  • Things We Dare Not Do

    ★★★★

  • The Song of the Butterflies

    ★★★

  • Correspondence

    ★★★★

  • 499

    ★★★★

  • Landfall

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Howls

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • All the Dead Ones

    ★★★★½

  • Between Dog and Wolf

    ★★½

  • One in a Thousand

    ★★★★★

  • Chaco

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • I Carry You with Me

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Ghosts

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★★

  • Epicentro

    ★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Panquiaco

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Playback

    ★★★★★