• X

  • Kimi

  • Fresh

  • Scream

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • Eternals

  • Antlers

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Spencer

  • The Card Counter

  • The Hand of God

  • Malignant

  • The Green Knight

  • Old

  • Pig

  • Red Rocket

  • Lamb

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • Nobody

  • In the Earth

  • The Empty Man

  • Shithouse

  • Run

  • Sweat

  • On the Rocks

  • Violation

  • Another Round

  • Nomadland

  • Mainstream

  • Come True

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • She Dies Tomorrow

  • Host

  • The Rental

  • Capone

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

  • Shiva Baby

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Bad Tales

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Nest

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Black Bear

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • Spree

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½