• Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

  • Pasadena

  • The Northman

    ★★½

  • Hill Hikers

  • The Batman

  • Turning Red

  • Axiom

  • Kimi

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • Eternals

  • No Time to Die

  • Everything Will Change

  • Precious Ivie

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • C'mon C'mon

  • The Power of the Dog

  • The Chair

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Memoria

  • Titane

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • After Yang

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

  • Army of the Dead

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Petite Maman

  • Moxie

  • Come Here

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • The World After Us

  • The Beta Test

  • Wood and Water

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Lemongrass Girl

  • Judas and the Black Messiah

  • Pleasure

  • Passing

    ★★★

  • Strawberry Mansion

  • Amperland, NY

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

  • Happiest Season

  • Mank

  • Short Vacation

    ★★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Soul

  • Abbygail was Here

  • South Park: The Pandemic Special

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Lovers Rock

  • Full of Fire

  • Beginning

  • Nomadland

  • Come True

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet