• All Too Well: The Short Film

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Dear Ma

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Himala: A Dialectic for Our Times

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • A Thousand Cuts

    ★★

  • Excuse Me Miss, Miss, Miss

    ★★★

  • Cleaners

    ★★★★★

  • Tokwifi

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Cuddle Weather

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★★

  • Edward

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

  • Captain Marvel

  • Alone/Together

  • Elise

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Ode to Nothing

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • The Boy Who Chose the Earth

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • The Predator

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★