Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★
Edit this entry  
26
The Power

The Power

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Stay Out of the Attic

Stay Out of the Attic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★
Edit this entry  
01
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Unnamable

The Unnamable

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Welcome Home

Welcome Home

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Guns N' Roses: Rock Case Studies

Guns N' Roses: Rock Case Studies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry