Sort by

Cory Shannon has logged 26 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Frightmare

Frightmare

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Edit this entry  
28
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Castle of Blood

Castle of Blood

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Grindhouse Nightmares

Grindhouse Nightmares

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Carnage

Carnage

1986
×
★★★
Edit this entry  
22
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Mania

Blood Mania

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Corpse Grinders

The Corpse Grinders

1971
×
★★★
Edit this entry  
16
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Maniac Nurses

Maniac Nurses

1992
×
★½
Edit this entry