• Louis C.K.: Sorry

  • Don't Look Up

  • House of Gucci

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Marx Can Wait

    ★★★★

  • Three Floors

    ★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Zappa

    ★★★★★

  • Another Round

  • Our Father

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★★

  • Bad Tales

    ★★★½

  • Hidden Away

    ★★★★½

  • I Hate Summer

  • Minari

    ★★★★

  • Hammamet

  • Pinocchio

  • Sin

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★

  • The Mayor of Rione Sanità

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ½

  • The Traitor

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • At Eternity's Gate

  • Capri-Revolution

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • On My Skin

  • Dogman

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Loro 1

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

  • WHAT DID JACK DO?

  • The Shape of Water

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Funeralopolis : A Suburban Portrait

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

  • Louis C.K. 2017

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass