Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Luciano Motorino

Luciano Motorino

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Luciano
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Luciano’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Faccia di Picasso

    Faccia di Picasso 2000

    ★★★★★ Watched by Luciano Motorino 30 Jun 2022

    clamoroso

  • Ratataplan

    Ratataplan 1979

    ★★★★★ Watched by Luciano Motorino 07 Jun 2022

    clamoroso

  • Il Bi e il Ba

    Il Bi e il Ba 1986

    ★★★★★ Watched by Luciano Motorino 29 May 2022

    clamoroso

  • Luna di miele in tre

    Luna di miele in tre 1976

    ★★★★★ Watched by Luciano Motorino 26 May 2022

    film clamoroso

  • Without Family

    Without Family 1972

    ★★★★ Watched by Luciano Motorino 24 May 2022

    clamoroso

  • Camerieri

    Camerieri 1995

    ★★★★★ Watched by Luciano Motorino 24 May 2022

    clamoroso

  • Saxofone

    Saxofone 1979

    ★★★★ Watched by Luciano Motorino 24 May 2022

    clamoroso

  • Raw

    Raw 2016

    ★ Watched by Luciano Motorino 20 Jul 2021

    fanculo

  • Happy Gilmore

    Happy Gilmore 1996

    ★★★★ Watched by Luciano Motorino 16 May 2021

    RIP Chubbs

  • Far from the Madding Crowd

    Far from the Madding Crowd 2015

    ★★★ Watched by Luciano Motorino 21 Apr 2021

    cagato nel puzzo??

  • The Love Witch

    The Love Witch 2016

    ½ Watched by Luciano Motorino 03 Mar 2021

    porco dio cane con la goccina di sborra che cola dal cazzo focoso di gesù cristo che si mette un massaggiatore prostatico in culo e guarda questo film sparando quante più bestemmie gli passano per la testa

  • The Turin Horse

    The Turin Horse 2011

    ★★★ Watched by Luciano Motorino 22 Feb 2021

    sperma vomito vulva clitoride filetto del cazzo prepuzio tarzanelli cerume microbi virus deiezioni feci escrementi seme sebo bile tessuto adiposo culo scimmia calabrese muco cispa caccole saliva residui pompino diarrea scoreggia tette ascelle vaffanculo

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro