Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★
Edit this entry  
30
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
27
Soul Plane

Soul Plane

2004
×
★★½
Edit this entry  
27
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Edit this entry  
26
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
Deadly Daycare

Deadly Daycare

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Annabelle

Annabelle

2014
×
Edit this entry  
18
Four Days in October

Four Days in October

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
How High 2

How High 2

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Look At Me: XXXTENTACION

Look At Me: XXXTENTACION

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Cleaner

Cleaner

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
1408

1408

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Spy

I Spy

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
My Baby's Daddy

My Baby's Daddy

2004
×
★★
Edit this entry  
05
What's the Worst That Could Happen?

What's the Worst That Could Happen?

2001
×
★★½
Edit this entry  
04
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Madea's Family Reunion

Madea's Family Reunion

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Tyler Perry's A Madea Homecoming

Tyler Perry's A Madea Homecoming

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★½
Edit this entry