Sort by

GavinBruh2_2 has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chris Tucker: Live

Chris Tucker: Live

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
House Party

House Party

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Life

Life

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Katt Williams: Kattpacalypse

Katt Williams: Kattpacalypse

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★
Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
03
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Life

Life

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Safety

Safety

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1

Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Takers

Takers

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Ransom of Red Chief

The Ransom of Red Chief

1998
×
★½
Edit this entry  
11
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Edit this entry  
10
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★
Edit this entry