Sort by

gavin has logged 131 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Attack the Gas Station!

Attack the Gas Station!

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stillwater

Stillwater

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heat of the Sun

In the Heat of the Sun

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Timing with Jo Firestone

Good Timing with Jo Firestone

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transamerica

Transamerica

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
26
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of Chinatown

Phantom of Chinatown

1940
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stillwater

Stillwater

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry