• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

  • Moxie

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Red Dot

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Dig

    ★★½

  • Death to 2020

    ½

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Lie

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Argument

    ★★★

  • Love, Guaranteed

  • All Together Now

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Ava

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★